Święto liczby Pi to wydarzenie obchodzone w różnych miejscach na świecie w dniu 14 marca (3/14 w formacie miesiąc/dzień), ponieważ wartość przybliżona liczby pi to 3,14. To symboliczne święto jest okazją do celebracji matematyki, nauki i ciekawości intelektualnej. Jest też datą narodzin Alberta Einsteina

W tym roku świętowaliśmy wyjątkowo długo i na różnych płaszczyznach. W dniu urodzin wszystkich zaproszonych gości- uczniów – przywitał jeden z robotów. Photony zostały sfinansowane ze środków  Rady Rodziców. Uczniowie przygotowali wiersze, piosenki, układy taneczne w rytm liczb układających się w nieskończoność. Tworzyli budowle w takiej ilości pięter, z jakich składa się rozwinięcie dziesiętne liczby Pi. Dokładnie mierzyli  obwody i średnice przedmiotów w kształcie kół. Znajdowali ich ilorazy i dochodzili do niezwykłych wniosków. Wszyscy w tej nieskończoności odnajdowaliśmy piękno, harmonię i radość życia.
Po uruchomieniu drukarki 3D uwieczniliśmy „solenizantkę”.

To były bardzo intensywne dni. Zobaczcie fotorelację.

Monika Popiel, Magdalena Tomeczek i Agata Radziej