20  marca w PSP nr 2 w Gogolinie odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego w j. niemieckim „Jugend trägt Gedichte vor“. Uczestnicy konkursu recytowali wiersze w dwóch kategoriach:

kategoria A: klasy IV – VI

kategoria B: Klasy VII – VIII

Łącznie w konkursie wzięło udział  18 uczniów z klas IV – VI i jedna uczennica z klas VII – VIII.

Naszą szkołę reprezentowali: Lena Buczek (kl. 4a), Milena Krompiec (kl. 5a),  Emilia Koplin (kl. 5a), Aleksandra Wojtala (kl. 6b), Jan Wojtkiewicz (kl. 6b) oraz Alicja Macheta (kl. 8a).

Jury wyłoniło w tym konkursie zwycięzców. Wśród nich znalazły się uczennice naszej szkoły:

W kategorii A:

I miejsce – Aleksandra Wojtala – kl 6 b

V miejsce – Milena Krompiec  - kl. 5 a

W kategorii B:

I miejsce – Alicja Macheta – kl. 8 a

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowaniu do konkursu recytatorskiego, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy tak wysokich miejsc i zakwalifikowania się tym samym do etapu rejonowego.

B. Konieczna