Organizatorem Diecezjalnego Konkursu Artystycznego – Opole 2024 jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu pod patronatem Kuratorium Oświaty w Opolu. Temat tegorocznego konkursu artystycznego brzmiał: „W drodze do świętości – ulubiony patron”.

Dzieci z wszystkich klas zaangażowały się w konkurs z entuzjazmem, tworząc prace odzwierciedlające ich osobiste relacje z ulubionymi patronami. Niektórzy wybrali swoich imienników, podczas gdy inni zdecydowali się na świętych bardziej współczesnych, takich jak Jan Paweł II czy siostra Faustyna.

Jury, złożone z nauczycieli, miało trudne zadanie wyboru zwycięzców spośród wielu wyjątkowych prac. Najpiękniejsze, które spełniały kryteria, zostały przekazane do Wydziału Katechetycznego w Opolu. Tam odbędzie się kolejny etap – diecezjalny.

Konkurs artystyczny „W drodze do świętości – ulubiony patron” nie tylko rozbudził kreatywność uczniów, lecz także przyniósł im głębsze zrozumienie i szacunek dla duchowych wzorców, które kształtują ich życie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom, którzy wzięli w nim udział!

Barbara Mocia