„Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć, jest oczarowanie tajemnicą.
Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki.
Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka”.

Albert Einstein

W listopadzie obchodzimy Europejski Dzień Wynalazcy. To święto, podczas którego upamiętniamy wynalazców, a nas zachęciło do kreatywnego stworzenia i zrealizowania nietypowych pomysłów.

Uczniowie klas starszych z naszej szkoły i z PSP nr 3 w Gogolinie wspólnie  przygotowali własne projekty oraz szereg doświadczeń. Nie obyło się bez dobrej zabawy i satysfakcji z odkrywania nowego. Wśród ciekawych pomysłów, które wprawiły w podziw młodzież i nauczycieli, znalazły się urządzenia do produkcji cukierków, trąbki, tradycyjnego lejka w formie i w działaniu znanej tylko Wiktorowi, kolorowych lamp i wulkanów, pistoletu przypominającego łapkę na myszy (wow!), elektryczne i ręcznie napędzane wiatraczki, pistolety z klocków Lego z gumką recepturką. Sprawdzaliśmy potencjał elektryczny bulwy ziemniaka  i wodnego roztworu soli, a na koniec wyładowania elektryczne zamknięte w kuli plazmowej. Młodzież prezentowała swoje pomysły w sposób bardzo ciekawy z pasją i humorem. Każda prezentacja była nagradzana gromkimi brawami.

Zwieńczeniem naszego spotkania były warsztaty, w których młodzież wykonała tęczę w probówce oraz kolorowe „gniotki” :)

Doznaliśmy zachwytu!

M. Tomeczek