W czwartkowy poranek nasza klasa IV a z wychowawczynią i p. Agatą Radziej wybrała się na integracyjną wycieczkę.

Nasz marsz rozpoczynamy punktualnie, równo z porannym, szkolnym dzwonkiem. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznej wędrówki, założyliśmy kamizelki odblaskowe i wystartowaliśmy!

Minęliśmy kościół ewangelicki, a zaraz po nim tory kolejowe. Następnie skierowaliśmy się na „Gold”. Położony pomiędzy Gogolinem a Krapkowicami-Otmętem zalew powstały w miejscu dawnej żwirowni to doskonałe miejsce na wrześniowy relaks. Pięknie otoczony drzewami zbiornik przyciągnął nas - miłośników dobrego wypoczynku. Podglądaliśmy i podziwialiśmy przyrodę, zaglądając w jej głębię, zakładając szkolne lornetki.  Naszą wędrówkę zakończyliśmy w gospodarstwie  agroturystycznym „Stary Młyn” Sabiny Blaut.

A tutaj czekały na nas kolejne atrakcje: zwierzęta, wolna przestrzeń, ognisko, plac zabaw, degustacja serków różnych maści i zapachów. W drodze powrotnej na skraju wiejskiej drogi minęliśmy murowaną kapliczkę z rzeźbą św. Jana Nepomucena.

Słońce, uśmiech, dobry humor - tak w skrócie podsumowaliśmy naszą wędrówkę.

Było wspaniale. Dziękujemy Ninie i jej rodzicom za zaangażowanie i poświęcony nam czas.

Zadowoleni koledzy i koleżanki z klasy IV a