W dniu 1 czerwca, który jest znany jako Dzień Dziecka, uczniowie klasy 5b wyruszyli na wycieczkę do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. To wyjątkowe miejsce pełne historii, emocji i dźwięków było idealnym wyborem, aby celebrować ten wyjątkowy dzień.

Ekspozycja muzeum składała się z wielu sal, w których prezentowane są eksponaty związane z polską muzyką. Na samym początku uczniowie spotkali się z historią polskiego festiwalu muzycznego w Opolu, który jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kraju, a w tym roku obchodzi swój jubileusz 60 – lecia.

Uczniowie byli pod wrażeniem różnorodności gatunków muzycznych reprezentowanych przez polskich artystów. Największe emocje wzbudziło jednak wejście do interaktywnej strefy, gdzie była możliwość samodzielnego eksperymentowania z dźwiękiem. Tam mogli nagrywać swoje własne wersje piosenek czy przebrać się wirtualnie w kostium piosenkarza. Była to niezwykła okazja, by wcielić się na chwilę w role swoich ulubionych muzyków i poczuć się jak prawdziwi gwiazdorzy.

Wycieczkę uznajemy za bardzo udaną. Dzieci śpiewały i tańczyły swoje ulubione piosenki, tworząc prawdziwą koncertową aurę. Byliśmy wszyscy pełni entuzjazmu i radości, a atmosfera festiwalu udzieliła się wszystkim i towarzyszyła nam przez cały dzień.

Barbara Mocia