Jak co roku, nasza szkoła przystąpiła do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”, określanego prawdziwym świętem matematyki. Tegoroczna edycja odbyła się 16 marca. Udział w niej wzięło 38 uczniów, podejmując ambitne wyzwanie matematyczne.
W ciągu 75 minut uczestnicy zmagali się z 30 zadaniami z różnych dziedzin królowej nauk.
W ramach nagrody każda z osób biorących udział otrzymała upominek w postaci układanki przestrzennej, pełniącej funkcję logicznej łamigłówki.

Historia konkursu sięga lat 80. XX wieku, kiedy to koncepcja ta została rozpropagowana w Australii przez światowej sławy popularyzatora matematyki, Petera O’Hallorana. Do Polski Kangur Matematyczny „wskoczył” w 1992 roku i od tego czasu zdobywał coraz większą popularność. W ubiegłym roku do konkursu przystąpiło 233 157 uczestników, od uczniów II klasy szkoły podstawowej po studentów – odpowiednio w swojej kategorii.

Cieszymy się, że tak liczna grupa naszych uczniów zdecydowała się podjąć rękawicę
 i trzymamy kciuki za ich wyniki, które poznamy w maju.

A. Radziej