W piątek, 1 grudnia, na szóstej i siódmej lekcji uczniowie klasy IV a uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych w ramach kompleksowej kampanii edukacyjnej i informacyjnej Związku Międzygminnego „Czysty Region” w zakresie gospodarowania odpadami, pod nazwą „Odpady jako cenny surowiec”.

Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady segregowania śmieci oraz ich roli we wspólnym dążeniu do minimalizowania odpadów produkowanych na naszej planecie. Oprócz wiedzy teoretycznej uczniowie nabywali umiejętności praktyczne, których celem było ukierunkowanie działań na powtórne wykorzystanie dostępnych materiałów codziennego użytku, by nadać im „nowe życie”. Efektem ich pracy były piękne lampiony wykonane ze słoika oraz materiałów ekologicznych.

B. Konieczna