W pogodny czwartek 12 września nasza szkoła wzięła udział w corocznej akcji pod patronatem pary prezydenckiej. Mowa o Narodowym Czytaniu. W tym roku w całej Polsce czytano fragmenty nowel polskich. Gminna odsłona akcji miała miejsce pod tzw. chmurką przy pomniku Karliczka i Karolinki. Oprócz uczniów naszej szkoły obecni byli również wychowankowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz młodzież z gogolińskiego liceum.
Uroczystość czytelniczą poprowadziła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie, pani Ewa Wiora a odbyła się ona w trzech częściach. Jako pierwsi wystąpili siódmo- i ósmoklasiści z naszej placówki. Milena Dawidowicz-Jasionek, Agata Góra i Victoria Grabelus otwarły spotkanie fragmentami “Katarynki” B. Prusa. Adam Birmajer oraz Wanesa Podsiadły odczytali urywki “Dobrej pani” E. Orzeszkowej. W drugiej odsłonie “Trójka” wystąpiła z fragmentami “Dymu” M. Konopnickiej oraz “Sachema” H. Sienkiewicza a na zakończenie liceum przedstawiło nowelę “Rozdziobią nas kruki, wrony…” S. Żeromskiego. Pomiędzy odczytami można było poczęstować się kawą lub herbatą oraz ciasteczkami przy akompaniamencie w wykonaniu Wędrującej Kapeli.
Za niecodzienne, bo w plenerze, czytanie klasyki polskiej serdecznie dziękujemy organizatorom oraz naszym uczniom, którzy zaangażowali się w tym przedsięwzięciu.

Anna Wiora