Wycieczka szkolna do Zamku i Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu

W dniu 16 kwietnia uczniowie klas szóstych mieli niezwykłą okazję zgłębić tajemnice historii, uczestnicząc w fascynującej wycieczce do Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. To niezwykłe miejsce, które jest jednym z najważniejszych zabytków historycznych w Polsce, otworzyło przed nimi drzwi do przeszłości, zapewniając niezapomniane doświadczenia i edukacyjne atrakcje.

Wycieczka rozpoczęła się od lekcji muzealnej. Mieliśmy okazję zobaczyć średniowieczne manuskrypty i współczesne rękopisy; spróbować pisać gęsim piórem i poznać cenne zbiory biblioteki muzeum.

Następnie nadszedł czas przywitania nas przez wykwalifikowanego przewodnika, który stał się kluczem do zagadkowego świata zamku i jego historii. Podczas tego niezwykłego spaceru przez mury zamkowe uczniowie mogli przenieść się w czasie i odkryć sekrety życia codziennego oraz z zainteresowaniem wsłuchać się w opowieści o bohaterskich czynach Piastów i dramatycznych wydarzeniach, związanych z zamkiem. Mury zamku, pełne tajemnic podziemia, wieże obronne i dziedzińce skrywały wiele niespodzianek. Uczniowie mieli okazję dosłownie dotknąć historii, eksplorując zakamarki zamku pod okiem przewodnika, który tchnął życie w opowieści o dawnych mieszkańcach.

Po intensywnym dniu pełnym wrażeń i nowych doświadczeń uczniowie powrócili do szkoły z głowami pełnymi nie tylko nowej wiedzy, ale także wspomnień, które na długo pozostaną w ich sercach i umysłach. Wycieczka do Zamku i Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu nie tylko zaszczepiła w nich miłość do historii i kultury regionu, ale także otworzyła drzwi do nowych możliwości odkrywania świata.

Barbara Mocia