6 grudnia w mikołajki klasa II b oraz klasa III wyruszyły pociągiem do Opola. Celem były zajęcia w Centrum Nauk Przyrodniczych. Dziewczęta i chłopcy wykonywali doświadczenia przyrodnicze z użyciem wody. Uczniowie zrobili lupy, które zabrali ze sobą do domu. Na koniec zajęć wytwarzali bańki mydlane na stole. Kolejna lekcja dotyczyła segregacji śmieci. Dzieci wraz z prowadzącą omówiły, jakie odpady należy wrzucać do danego śmietnika.

Następnie wykonały papierowe torby według instrukcji oraz pięknie je ozdobiły.

Kolejnym punktem programu naszego wyjazdu był film animowany pt. „Grinch” w kinie Helios. Świąteczny nastrój w bajce udzielił się wszystkim oglądającym. Był też czas na rozmowy i łakocie.

Zadowoleni uczniowie wraz z nauczycielami wrócili pociągiem do Gogolina, aby celebrować dalszą część dnia. Być może niektóre dzieci odwiedził Święty Mikołaj.

M. Grochla