W dniu 5.12.2018 roku odbyło się pasowanie na czytelnika naszej szkolnej biblioteki. Dla dzieci z klas pierwszych klasa ósma pod przewodnictwem pani Izabeli Bieńczak przygotowała spektakl dotyczący tego, jak powinno się traktować książki.

W późniejszej części na pierwszaków czekał test w formie kilku zabaw. Było to m.in. zgadywanie poprawnych tytułów bajek i uzupełnianie alfabetu. Następnie klasa ósma naradziła się i jednogłośnie zdecydowała, że dzieci zdały egzamin i mogą zostać pasowane, więc po wyrecytowaniu przysięgi ,,Rycerza Książki" otrzymały dyplom, zakładkę i słodki prezent pod postacią cukierków.

Najmłodsi nasi wychowankowie byli bardzo aktywni - można było też zauważyć radość na ich twarzach.

A. Hoffman, kl. 8a