16 października 2018 roku miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Ponadto obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej.

Uroczystość uświetnili nauczyciele i pracownicy, licznie zgromadzeni rodzice oraz uczniowie starszych klas z wychowawcami.
Apel rozpoczął się programem artystycznym klasy 5b, która wraz z Samorządem Uczniowskim złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali inscenizację muzyczną, w której przedstawili postać nauczyciela jako mistrza. Następnie przystąpiliśmy do uroczystości pasowania.
Zanim nastąpiła ta podniosła chwila, pierwszoklasiści wykazali się wiedzą, umiejętnościami artystycznymi oraz odwagą. Udowodnili, że potrafią śpiewać, recytować wiersze, a także bardzo dobrze znają zasady ruchu drogowego. Pokazali, że ani język angielski, ani też niemiecki nie są im straszne.
Wszyscy spisali się „na medal”. Po emocjonujących chwilach nadszedł moment na najważniejszą część uroczystości – pasowanie na ucznia szkoły. Złożenie przyrzeczenia przez każde dziecko skutkowało przyjęciem ich do grona "dwójkowej" braci uczniowskiej. Akt ten przypieczętowała dyrektor naszej szkoły, pani Renata Kochanowska poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem. Następnie dzieciom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i upominki.
Cieszymy się, że w tak podnisłej dla uczniów pierwszych klas chwili uczestniczyli wszyscy spośród naszej społeczności szkolnej.

Ewa Sadowska - Spranzel
Sonia Szepela