Dnia 11 września 2018r. o godzinie 8.45 wyszliśmy ze szkoły i poszliśmy do Gminnego Ośrodka Kultury na „Narodowe Czytanie”. Gdy dotarliśmy na miejsce, wszystkie szkoły już tam były. Spotkanie rozpoczęła pani Ewa Bury oraz pani Irmgarda Żyła.
Jako pierwsza czytała nasza szkoła - Tymon Reguła, Róża Deć, Agata Wasielewska, Tomek Tomeczek, Bernadetta Lepich, Amadeusz Hoffman, Damian Niepala. Czytaliśmy fragment 1. rozdziału „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Było małe zamieszanie z powodu długości wybranego kawałka, ale jakoś z tego wybrnęliśmy. Po naszym występie czytała PSP nr 3 w Gogolinie. Ich tekst był przedstawiony z podziałem na role. Następni byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Kamieniu Śląskim. W trzeciej kolejności zaprezentował się nauczyciel z Malni. Na koniec przeczytała swój fragment młodzież z Gimnazjum w Gogolinie. Między występami grała „Wędrująca Kapela” i można było sięgnąć po mały poczęstunek.
„Narodowe Czytanie” zostało zakończone około godziny 12.30. Wróciliśmy do szkoły i musieliśmy iść na lekcje… :((

Bernadetta Lepich, kl. VIII b