Z dumą informujemy, że 7 stycznia 2021 w siedzibie Nowej Ery odbyło się posiedzenie jury tegorocznej, jedenastej edycji konkursu „Projektanci Edukacji”. Spośród 457 nadesłanych pomysłów na projekty edukacyjne wyłonionych zostało tylko 75. Nasza szkoła znalazła się na 4. miejscu w Polsce i otrzymała grant na 1000 zł oraz półroczną prenumeratę magazynu FOCUS dla placówki.

Nasz projekt dotyczył stylu „hyge” i „eko” w żywieniu, kosmetyce i chemii gospodarczej. Zaproponowaliśmy stworzenie linii kokosowej, cytrusowej, waniliowej i czekoladowej. Opieraliśmy się na tradycji i zwiększaliśmy świadomość wpływu dodatków chemicznych na nasze zdrowie.

Rywalizacja w tegorocznej edycji nie była łatwa. Konieczność pracy zdalnej stanowiła utrudnienie, ale też wyzwoliła dodatkowe pokłady naszej kreatywności. Chcemy podkreślić, że zostaliśmy pochwaleni za pomysłowość, determinację i – tak po prostu – za zamiłowanie do chemii, ekologii, do nauki, do zdobywania wiedzy w nieszablonowy sposób. Wielkie brawa!

Ale na tym konkurs się nie kończy. Przed nami drugi etap i dopiero po jego zakończeniu będziemy się mogli w pełni pochwalić naszymi dokonaniami.

Iwona Krawczyk