19 maja uczniowie klasy 2b wraz z nauczycielami wybrali się na kolejną wyprawę. Tym razem miejscem docelowym było nasze piękne, opolskie zoo. Najpierw drugoklasiści spędzili czas na placu zabaw, gdzie korzystali ze ścianek wspinaczkowych, huśtawek i innych atrakcji. Następnie dotarli do ogrodu zoologicznego, gdzie podziwiali zwierzęta i przyrodę. Niektórzy po raz pierwszy zobaczyli tygrysy i lwy.

Był czas na wspólną zabawę na placu zabaw, pyszne lody i kupienie pamiątek. Dziewczęta i chłopcy uczestniczyli również w pokazie karmienia goryli. Po tak licznych przeżyciach zadowoleni i zmęczeni uczniowie wrócili do Gogolina. Jeszcze kolejnego dnia dzieci oraz nauczyciele narzekali na bolące nogi. To świadczy jedynie o tym, że wycieczka była udana i nie było czasu na nudę.

M. Grochla