Przed długim weekendem, w dniu 28 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyły się obchody świąt majowych, w szczególności rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Odpowiedzialni za nie byli uczniowie klasy 7b z wychowawcą oraz nauczycielem historii, panią Renatą Chmurą.

Uczniowie przygotowali postanowienia Konstytucji 3 Maja, które odczytali swoim kolegom i koleżankom, odwiedzając każdą klasę z osobna. Do sal przybyli z naszą biało-czerwoną flagą, na której wszyscy nasi wychowankowie zapisali lub narysowali to, co kojarzy im się z Polską lub to, za co kochają naszą ojczyznę. Odwiedzili też klasę przygotowawczą dla uczniów z Ukrainy, zapoznając ich z naszym świętem narodowym. Siódmoklasiści udali się również do dyrektor i wicedyrektor naszej szkoły, pań Renaty Kochanowskiej oraz Aurelii Polywki a także do naczelnik Wydziału Oświaty, Zdrowia i Polityki Społecznej w Urzędzie Miejskim w Gogolinie, pani Anny Lechowicz. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem a jej efekty można zobaczyć na korytarzach naszej szkoły lub w galerii poniżej.

Ponadto Milena Janiszewska oraz Lena Sznajder z klasy 7b przygotowały prezentację nt. świąt majowych, którą można było obejrzeć na szkolnej wirtualnej gazetce a teraz pod linkiem: tiny.pl/98b7b. Anastazja Krawczak natomiast nagrała recytację utworu poetyckiego o tematyce majowej. Zachęcam do wysłuchania poniżej.

Integracji szkolnej sprzyjały barwy biało-czerwone będące elementem ubioru uczniów w tym dniu. Wszyscy z pewnością byli dumni, że są Polakami :-)

Wychowawca klasy 7b,

Anna Wiora