Szanowni Państwo Rodzice
Uczennicy/ucznia klasy I

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną nie mamy możliwości spotkania się w Naszej szkole. Piszę do Państwa list, w którym przekażę najistotniejsze wiadomości.

Drodzy Państwo!

Naszym uczniom zapewniamy:

• możliwość nauki od klasy I języka angielskiego (2 godziny w tygodniu)
  • możliwość nauki od klasy I języka mniejszości narodowej - niemieckiego w wymiarze 3 godzin w tygodniu
  • wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną
  • doskonale wyposażona baza szkoły w pomoce dydaktyczne i sprzęt ICT
  • pomoc specjalistyczną:

- logopeda – dzieci z wadami mowy

- oligofrenopedagoga - dzieci z niepełnosprawnościami

- surdopedagoga - dzieci słabosłyszące

- tyflopedagoga - dzieci słabowidzące

- terapeuta pedagogiczny

- pedagog specjalny

- psycholog i pedagog szkolny

• rozwijanie zainteresowań uczniów w ramach zajęć rozwijających zainteresowania i innych zajęć pozaszkolnych m.in. zapasy, mażoretki, sekcja piłki nożnej, zajęcia z technologii drukowania 3D, zajęcia taneczne
  • obiady dla chętnych,
  • przestronną, doskonale wyposażoną świetlicę oraz zaplecze sportowe.

Podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej zostaną udostępnione bezpłatnie Państwa dzieciom we wrześniu. Zakupić należy tylko następujące podręczniki do języka mniejszości – niemieckiego i do religii. Wykaz podręczników będzie dostępny w czerwcu na stronie szkoły.

Do niniejszego listu dołączam również wykaz potrzebnych dzieciom przyborów i materiałów tzw. wyprawkę szkolną.

Prosimy śledzić naszą szkolną stronę internetową www http://psp2gogolin.pl/ na której będziemy zamieszczać dla Państwa bieżące informacje.

Dokumentację m.in. z przedszkola zaświadczenie o rocznym przygotowaniu przedszkolnym, zgłoszenie dziecka do klasy I zamieszkującego w obwodzie szkoły wraz z klauzula informacyjną, oświadczenie o miejscu zamieszkania, oświadczenie woli na uczestniczenie w religii, etyce, wniosek o objęcie nauką języka mniejszości narodowej - niemiecki . Dokumenty proszę dostarczyć do portierni szkoły w terminie do 15.03.2021r.

W razie pytań służymy Państwu pomocą pod numerem telefonu 774666224 oraz pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami
Renata Kochanowska