Ipsum

22 czerwca 2018 roku okazał się dniem, w którym nie tylko skończyły się wiosenne upały, ale przede wszystkim nadszedł upragniony przez uczniów koniec roku szkolnego. Za nami już są dni wypełnione lekcjami, zadaniami domowymi i nauką. Nadszedł czas odpoczynku!

Miniony rok szkolny był dla naszej szkoły rokiem wytężonej pracy. Braliśmy udział w programach i projektach edukacyjnych. Dzieci, osiągając wysokie wyniki, rywalizowały w przeróżnego rodzaju konkursach, nie tylko tych przedmiotowych.
Piątek 22 czerwca rozpoczął się tradycyjnie o godz. 9.00 na sali gimnastycznej naszej szkoły. Wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy, przemówiła pani dyrektor Renata Kochanowska, która później rozdała dyplomy pamiątkowe i listy gratulacyjne wyróżnionym uczniom oraz ich rodzicom. Prócz nich na sali obecni byli także nauczyciele i pracownicy administracyjni naszej placówki oraz przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Gogolin.
Artystycznie zakończenie roku uświetniły klasy III a i III b, które pod opieką swoich wychowawców – pań Rosenberger i Sadowskiej-Spranzel – przygotowały adaptację teatralną baśni „Królowa Śniegu”. Klasa I b natomiast przedstawiła układ muzyczno-ruchowy z szarfami wprowadzający nas w klimaty wakacyjne. Motywem przewodnim bowiem była smerfna podróż statkiem. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały także dziewczyny z kl. VII a i VII b przygotowane przez panią Michaelę Grochlę.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i przyjaciołom szkoły życzymy udanych wakacji!

Anna Wiora