Dnia 26 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali oficjalnie przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Mieli okazję poznać Królową Książkę, którą smuciło niewłaściwe obchodzenie się z lekturą oraz postacie z bajek – Kota w butach, Dziewczynkę z zapałkami i Kopciuszka. Pierwszaki pochwaliły się swoją wiedzą na temat poszanowania książek oraz udowodniły, że znają odpowiedzi na wszystkie zagadki pani bibliotekarki. Na zakończenie uczniowie klasy 1a i 1b złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować zbiory w bibliotece oraz zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom oraz zakładkę. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Anna Feilert