W sobotę 18 maja zawitali do nasz nauczyciele z zaprzyjaźnionej szkoły na Słowacji. Było to kolejne już spotkanie.
Dzień rozpoczął się od śniadania w murach naszej szkoły. Następnie w samo południe goście wraz z pracownikami naszej szkoły zwiedzali przepiękny - dla turystów otwarty stosunkowo niedawno - zamek w Mosznej. Mieli możliwość zwiedzić pokoje prywatne właścicieli posiadłości raz wejść na wieże, co nie było łatwe. Schody były strome i kręte a wejście wąskie... W Mosznej uczestnicy wyjazdu mieli zapewniony obiad. Mogli się też zrelaksować w miejscowych kawiarniach przy lodach, ciastkach i kawie oraz spacerując po zamkowym parku.
Dzień wybrzmiał na wspólnej kolacji grillowej, podczas której pracownicy naszej szkoły i partnerskiej placówki wymienili się doświadczenia związanymi z pracą w szkole. Podsumowano też wspólne projekty i dotychczasowe spotkania. Taka wymiana doświadczeń z pewnością wspiera rozwój każdej placówki oświatowej.
Drugiego dnia - w niedzielę - słowaccy goście zwiedzili najważniejsze i najciekawsze punkty w Gogolinie. Nie mogło oczywiście zabraknąć pieców wapiennicznych oraz pomnika Karliczka i Karolinki. Po wspólnym obiedzie udali się w drogę powrotną - miejmy nadzieję w bardzo dobrych nastrojach i z pięknymi wrażeniami.

Anna Wiora