2 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny z Koziołkiem Matołkiem. Dzieci wraz z rodzicami przybyły do szkoły w tę piękną, słoneczną niedzielę. Atrakcji było mnóstwo: stoiska z lodami, pizzą, goframi lemoniadą i mydełkami. Można było również kupić wodne baloniki i próbować trafić w roześmianego klowna; zrobić sobie ciekawe zdjęcia w fotobudce i zaśpiewać piosenki karaoke.

Po raz drugi odbył się również Festiwal Baniek. Przez dłuższy czas nasze boisko wypełniało się mydlanymi cudamii. Dla uczniów klas 4-8 zorganizowano rozgrywki sportowe na boisku szkolnym. Najlepsi okazali się uczniowie z klasy 8b. Natomiast na sali gimnastycznej odbyły się konkurencje sportowe dla uczniów klas 1-3. Przeprowadzono wyścigi rzędów. Zwycięzcą została klasa 2b.

Był też pokaz strażacki i zapaśniczy. Nawet chwilowe załamanie pogody nie popsuło humorów uczestnikom imprezy. Wręcz przeciwnie. Niektórym uczniom deszcz dodał skrzydeł. Ósmoklasiści  poczuli się jak pingwiny i ślizgali się po mokrej macie zapaśników.

Jak to zwykle bywa, po deszczu musi zaświecić słońce. Tak było i tym razem. W pięknych promieniach słońca uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami powrócili do swoich domów.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w organizację festynu oraz wspólnie spędzony czas!

M. Grochla