Dzięki nauczycielowi przyrody – p. Barbarze Moci obie klasy IV mogły uczestniczyć w ciekawych zajęciach w opolskim Centrum Nauk Przyrodniczych. Każda klasa została podzielona przez prowadzących na dwie grupy, które po 45 minutach „zamieniły się lekcjami”.
Jedna z nich udała się na zajęcia z kodowania, które dzieciom bardzo się podobały. Pracowały one bowiem z OZOBOTAMI – małymi robotami w kształcie piłki ping-pongowej, które były tak zaprogramowane, że poruszały się po kolorowych liniach narysowanych przez czwartoklasistów. Kolejno roboty te wzięły udział w wyścigach na torach zbudowanych z puzzli opatrzonych specjalnymi rysunkowymi komendami.
Druga grupa w pierwszej kolejności uczestniczyła w zajęciach z panią przyrodnik, która w bardzo ciekawy i przede wszystkim efektywny sposób wyjaśniła budowę mikroskopu oraz pokazała, jak dbać o tak delikatny sprzęt. Największą jednak radość podczas tych zajęć dzieciom sprawiło podglądanie przez obiektyw mikroskopu najmniejszych żyjątek naszych stawów.
W czasie wyjazdu obie klasy IV odwiedziły też Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną, w której poznały tajniki ciała ludzkiego w czasie zajęć czytelniczych. Był również czas na poznawanie siebie i relaks podczas wspólnego posiłku w jednej z opolskich restauracji. Atrakcją okazał się także sam przejazd pociągiem.

Anna Wiora