W piątek 25 stycznia br. uczniowie naszej szkoły mieli tylko dwie pierwsze lekcje. Powodem tego "luzu" był coroczny Dzień Patrona, zawsze uroczyście obchodzony.

W tym roku szkolnym krótki apel z tej okazji przygotowały klasy IV wraz z Samorządem Uczniowskim. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00 na sali gimnastycznej oczywiście od wprowadzenia szkolnego sztandaru i odśpiewania hymnu naszej placówki.

Jednym z głównych punktów programów było przedstawienie w wykonaniu wychowanków klasy IVa i IVb. Była to krótka inscenizacji bajki naszego patrona - Kornela Makuszyńskiego - o sprytnym krawcu Niteczce, który koniecznie chciał zostać królem. I - jak na Makuszyńskiego przystało - bohater musiał trafić do słynnego Pacanowa, które uratował przed powodzią.... zszywając rozerwaną chmurę. Opowieść przedstawiona została w formie teatru kukiełkowego połączonego z teatrem aktora, wzbogacona utworami muzycznymi.

Rada Rodziców uświetniła ten dzień, finansując spotkanie z Dariuszem Kołodziejczykiem - najlepszym polskim piłkarskim żonglerem i rekordzistą w podbijaniu piłkami. Uczniowie widocznie byli  zainteresowani osobą pana Dariusza oraz jego akrobacjami. Zostali też aktywnie włączeni - mogli wziąć udział w konkursie podbijania piłki, liczyć ilość podbić mistrza i zrobić sobie z nim selfie. Gościa powitano i pożegnano gromkimi brawami.

Na zakończenie dyrektor naszej szkoły, pani Renata Kochanowska wręczyła kl. III wyróżnienie za ciekawie przygotowany poranek czytelniczy zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa a pani policjant i pan ze straży miejskiej przypomnieli całej społeczności szkolnej zasady bezpiecznych zabaw w czasie ferii zimowych.

Cóż więcej? Tylko jedno: czas ferii ZACZĄĆ!

Anna Wiora