Boże Narodzenie to najpiękniejszy i najbardziej oczekiwany okres w roku. Zgodnie z wielowiekową tradycją obchodzimy je niezwykle uroczyście. Jak co roku i w naszej szkole odbyły się jasełka - w piątek 21 grudnia.
Młodzi aktorzy przypomnieli wszystkim historię narodzin Jezusa Chrystusa, wcielając się w role Maryi, Józefa, pasterzy, aniołów i mędrców. Ciekawy scenariusz, piękne dekoracje i kostiumy oraz kolędy i pastorałki wprowadziły nas w nastrój Bożego Narodzenia.
Do jasełek klas pierwszych dołączyli też uczniowie klasy 2 b z przedstawieniem taneczno – wokalnym. Drugoklasiści zaśpiewali piosenki, które mieli przyjemność prezentować również podczas Jarmarku na krapkowickim rynku.
Podczas jasełek i występów poczynania występujących dzieci śledzili nie tylko ich rówieśnicy, ale również rodzice i nauczyciele.
Tuż po przedstawieniu zostały odczytane przesłane naszej szkole życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.
Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na Wigilie klasowe.
B. Mocia