Dnia 31 października klasa VI b wraz z wychowawcą wyruszyła pociągiem na wycieczkę do Opola. Szóstoklasiści udali się najpierw na zajęcia do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tam zostali oprowadzeni. Zobaczyli czytelnię, mediatekę oraz wystawę fotograficzną.
Następnie wybrali się do Centrum Nauk Przyrodniczych, gdzie uczestniczyli w lekcji programowania. Dziewczęta i chłopcy mogli zakodować robota. Na końcu zajęć odbył się mecz z pomocą zaprogramowanych urządzeń. Druga lekcja pod hasłem „Matematyczne kodowanie” również okazała się interesująca. Uczniowie pracowali z kolorowymi kubkami i matą do kodowania. Zostali podzieleni na małe grupy, w których należało ułożyć wieże. Okazało się, że najważniejsza w tym zadaniu była współpraca między uczestnikami.
Ostatnim punktem programu był obiad w Pizza Hut. Po nim zadowoleni uczniowie
i nauczyciele wrócili do Gogolina.

S. Szewczyk
M. Grochla