W naszej szkole w ramach rządowego programu "Cyfrowej szkoły" nauczyciele wraz z uczniami wykorzystują otrzymany sprzęt ICT dla poszerzenia swojej wiedzy, uatrakcyjnienia zajęć, a także do wzbogacenia swoich umiejętności informatycznych. Dzięki tym doświadczeniom w gogolińskiej "Dwójce" powstały cztery projekty edukacyjne:

 

  • "Mein Lieblingsprogramm – mój ulubiony program telewizyjny" – opiekun pani Aurelia Polywka;
  • "Magia Świąt Bożego Narodzenia" – opiekunowie: pani Beata Kulig, pani Magdalena Lazarowska, pani Anna Wiora;
  • "Jak ożywić zajęcia pozalekcyjne? – Gogolin – nasze miasto" – opiekunowie: pani Bożena Sieńczak, pani Katarzyna Juszczyszyn;
  • Wielojęzyczny przewodnik po Gogolinie: "Chętnie do nas przyjeżdżajcie i Gogolin podziwiajcie" – opiekunowie: pani Bernadeta Konieczna, pani Magdalena Latus, pani Monika Popiel.

Dzięki tym projektom uczniowie uczą się obsługiwać różnorodne narzędzia internetowe, pracować w programach edukacyjnych, obsługiwać sprzęt video: aparaty, kamery. Nam nauczycielom zależy na tym, aby te wszystkie nowinki techniczne, które zdominowały obecne czasy, były dla naszych uczniów świetnymi narzędziami nie tylko wykorzystywanymi w celach rozrywki, ale także narzędziami, które w ciekawy sposób pozwalają przeżyć interesujące doświadczenie, pokazującymi, że nauka może być łatwa i przyjemna.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć, na których uczniowie klasy V i VIa, pod opieką pani Bernadety Koniecznej oraz pani Moniki Popiel, wcielili się w rolę dziennikarzy i okiem kamery filmowali ciekawe obiekty Gogolina.

opracowała: mgr Monika Popiel