zapisy kl I scyfrowa szkola2baner 25 latbaner szkola klasa

Rok Szkoły w Ruchu w "gogolińskiej dwójce".

 

Minister Edukacji Narodowej ogłosiła rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu, mając na względzie konieczność wzmacniania kondycji fizycznej i psychicznej, promowania aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Do realizacji tych działań Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ośrodkiem Edukacji zorganizowało ogólnopolską akcję "Ćwiczyć każdy może".

21 szkola

Nasza szkoła zadeklarowała przystąpienie do akcji, a tym samym podjęcie zadań na rzecz aktywności fizycznej we wskazanych w regulaminie obszarach. Wśród nich znalazły się różnorodne akcje związane z aktywnością ruchową odbywającą się w szkole i poza nią. Nasza szkoła, poprzez realizację zadań w istotny sposób przyczyniła się do promowania w swoim środowisku aktywności fizycznej i otrzymała zaszczytny Tytuł Szkoły w Ruchu oraz pamiątkową tablicę.

W ramach podejmowanych działań w PSP 2 w Gogolinie na rzecz Roku Szkoły w Ruchu zwracano uwagę między innymi na:

  • uświadomienie uczniom, że ruch to nie tylko obowiązkowe zajęcia WF, lecz każda aktywność fizyczna, podejmowana w ciągu dnia;
  • konieczność zaplanowania w ciągu dnia czasu na naukę i czasu na aktywny wypoczynek, w celu zachowania zdrowego i higienicznego trybu życia;
  • związek między aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem, a zdrowiem, dobrą kondycją i dobrym samopoczuciem;
  • uświadomienie uczniom, że aktywny tryb życia jest drogą do osiągania życiowych sukcesów, pozwala zwiększyć wiarę w siebie i we własne możliwości;

Koordynatorem i animatorem akcji oraz procesu edukacji zdrowotnej i wychowania młodych ludzi w "gogolińskiej dwójce" jest nauczycielka wychowania fizycznego mgr Stanisława Szewczyk.