Świetlicowe spotkania z książką

Realizując Rządowy Program Rozwoju Czytelnictwa wśród uczniów, zachęcamy dzieci korzystające ze świetlicy szkolnej do sięgania po interesujące dla nich książki. Jedną z możliwości spotkania z literaturą są improwizowane teatrzyki kukiełkowe, które cieszą się dużym powodzeniem. Uczniowie lubią inscenizować znane bajki jak również tworzyć własne ciekawe opowiadania, w których wyrażają swoje emocje, zdolności twórcze i zainteresowania. Kolejną formą promowania czytelnictwa jest tworzenie ilustracji do znanych bajek, baśni i opowiadań. Uczniowie słuchają audiobooków lektur dostosowanych do ich wieku. W ten sposób mają codzienny kontakt z poezją i prozą dla dzieci.
Barbara Wieczorek

Dzień Chłopca z książką

Tegoroczny Dzień Chłopca przebiegał w klasie 2a w powiązaniu z literaturą dziecięcą oraz nadchodzącym Dniem Zwierząt.  Zaprosiliśmy panią bibliotekarkę, która zachęciła uczniów do wypożyczania książeczek z serii „Zaopiekuj się mną”.  Oczywiście były także życzenia dla  kolegów,  prezenty, piosenki i wspólne zabawy oraz zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu. Dziękujemy gorąco mamom, które pomogły w zorganizowaniu tak miłego dnia.

Barbara Wieczorek

Rządowy Program Rozwoju Czytelnictwa ruszył….

Pierwszym ze zrealizowanych przedsięwzięć było spotkanie z rodzicami klasy IV, na którym dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie, pani Ewa Bury przedstawiła korzyści czytania dzieciom oraz zachęcania ich do lektury wybranych tekstów. Pani dyrektor, prócz przygotowanej prezentacji, przyniosła ze sobą kilka książek o tematyce psychologicznej dla rodziców dzieci w różnym wieku. Wspomniała także o akcjach Gminnej Biblioteki, m.in. o budkach z książkami na terenie naszej gminy. Pierwszym ze zrealizowanych przedsięwzięć było spotkanie z rodzicami klasy IV, na którym dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie, pani Ewa Bury przedstawiła korzyści czytania dzieciom oraz zachęcania ich do lektury wybranych tekstów. Pani dyrektor, prócz przygotowanej prezentacji, przyniosła ze sobą kilka książek o tematyce psychologicznej dla rodziców dzieci w różnym wieku. Wspomniała także o akcjach Gminnej Biblioteki, m.in. o budkach z książkami na terenie naszej gminy. Udział w ww. programie już przyniósł naszej szkole wymierne korzyści. Umożliwił nam bowiem  zakup wielu nowych pozycji do biblioteki szkolnej – pozycji wybranych przez uczniów naszej szkoły, zatem niekoniecznie będących lekturami. Mamy nadzieję, że to przyniesie inne – nie materialne – korzyści dla społeczności szkolnej. Wspomnę tylko, że niebawem na korytarzu szkolnym pojawi się Kącik Latającej Książki.

A. Wiora

Aktywna Tablica

Rządowy  program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”. W ramach programu szkoła  została wyposażona w tablicę interaktywną, głośniki i  interaktywny monitor dotykowy.

Turniej ekologiczno-sportowy

18 czerwca 2014r. - – Turniej ekologiczno-sportowy dla uczniów klas pierwszych i ich rodziców.

Organizatorzy: pani Mariola Jendrusch i pani Ewa Sadowską-Spranzel

Cel główny spotkania: kształtowanie aktywności motorycznej w rekreacyjnych formach zabaw z zastosowaniem treści wychowania fizycznego z elementami edukacji matematycznej i przyrodniczej.

Wioska indiańska "Hocioka"