W czwartek 28 lutego gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Bractwa Rycerskiego KERIN, którzy przenieśli nas w czasy starożytnej Grecji i Persji.
Okazało się, że receptą na udaną lekcję historii była barwna opowieść, odrobina dowcipu i rekwizyty będące wiernymi replikami historycznych oryginałów. Były to m.in. stroje, miecze, zbroja, tarcza z literą Λ i kolczuga, której nie można było przeciąć mieczem.
W trakcie żywej lekcji historii widzowie mogli sprawdzić, ile waży broń i zbroja, zakładając je na siebie. Uczniowie zostali też wybrani do odgrywania scenek. Byli tym faktem podekscytowani, a chętnych do odegrania ról zawsze było bardzo wielu.
Goście prowadzili lekcję w sposób ciekawy i humorystyczny, dzięki czemu uczniowie mieli okazję w aktywny i nietypowy sposób poznać starożytną Grecję i Persję.

R. Chmura