Szkoła ekspercka

W minionym roku szkolnym 2012/2013 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły brali udział w programie "Szkoła z klasą 2.0." W ramach tego programu nauczyciele i uczniowie realizowali zadania edukacyjne, których celem było rozwijanie kompetencji i wiedzy uczniów a także unowocześnianie metod nauczania z wykorzystaniem narzędzi TIK.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

28 czerwca o godzinie 9.00 nauczyciele, uczniowie i ich rodzice po raz ostatni zgromadzili się w murach naszej szkoły. Tego bowiem dnia miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013 w gogolińskiej „Dwójce". Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski, następnie głos zabrała pani dyrektor Renata Kochanowska dziękując nauczycielom za zaangażowanie w pracę w tym roku szkolnym i gratulując uczniom ukończenia kolejnej klasy. Swoje podziękowania, gratulacje i życzenia przekazała również Naczelnik Wydziału Oświaty Sportu i Rekreacji p. Irmgarda Żyła, która zaszczyciła swoją osobą naszą uroczystość szkolną, wyrazy wdzięczności i gratulacje przekazał również pan burmistrz Joachim Wojtala w liście odczytanym przez p. Żyłę. Pani Żyła nagrodziła także naszą uczennicę Izabelę Sikorską za bardzo wysokie wyniki w nauce.
Po przemówieniach nadszedł czas na część artystyczną, którą przygotowały obie klasy szóste, dziś możemy powiedzieć, absolwenci naszej szkoły. Nie zabrakło humoru, wzruszeń, podziękowań uczniów i kwiatów dla nauczycieli za opiekę i trud włożony w edukację i wychowanie.

Wymiana - Słowacja

W dniu 21.06.2013r. gościliśmy w gogolińskiej "Dwójce"  grupę 30 nauczycieli ze szkoły partnerskiej w Kysuckim Nowym Mescie na Słowacji . W ramach studyjnej wizyty  udział wzięli  nasi wszyscy pracownicy szkoły. Współpraca polega na wymianie doświadczeń pedagogicznych, dydaktycznych, poznanie kultury, obyczajów, pogłębienie znajomości języków obcych. Wszystkie te formy wzbogacają proces dydaktyczno-wychowawczy szkoły i zbliżają one do zjednoczonej Europy.

Podczas wizyty pokazaliśmy naszym gościom najpiękniejsze zakątki Kamienia Śląskiego i Gogolina. Byliśmy  również z wizytą w nowo otwartym Gogolińskim Centrum Kultury, gdzie spotkał się z nami pan Joachim Wojtala,  Burmistrz Gogolina.

Już  jesienią  kolejna wymiana, tym razem nasi nauczyciele i uczniowie  pojadą do Kysuckiego Nowego Mesta.

Każde ze wspólnych spotkań jest bardzo bogate w różnorodne przedsięwzięcia mające na celu przede wszystkim wzajemne przybliżenie kultur, stylu życia, obyczaju każdego z państw. Wspólnie spędzony czas to nie tylko czas wzajemnego poznania się, dobrej zabawy i nauki lecz również doskonała okazja do zawarcia znajomości, a nie jednokrotnie przyjaźni trwającej przez długie lata.

Organizatorem wymiany była pani Koryna Konopka.

Nagroda w konkursie plastycznym

Uczeń naszej szkoły, Tomasz Tomeczek z klasy 2a zdobył drugie miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Krapkowicach pt. "Pierwszy Dzień w szkole, więc opowiem ci o bezpieczeństwie". Karolina Szyroki (z kl. 1) i Ewa Gabor (z kl. 2b) otrzymały w tym konkursie wyróżnienie. Uczniowie odebrali nagrody na komisariacie, gdzie zostali bardzo miło przyjęci i obdarowani słodkościami.

Wycieczka do grodu rycerskiego w Byczynie

Uczniowie klas drugich byli na wycieczce w grodzie rycerskim w Byczynie. W warowni otoczonej sześciometrowym drewnianym ostrokołem zwiedzili zbrojownię z możliwością manipulowania zgromadzonym tam sprzętem , co stanowiło nie lada atrakcję. Na torze łuczniczym strzelali z łuku, rzucali nożem do tarczy i zwiedzili zagrodę ze zwierzętami. Wszyscy chętnie stanęli pod pręgierzem i dali się zakuć w dyby. Dzieci pisały gęsim piórem i poznały różne rodzaje pisma. Audiowizualny pokaz przybliżył zwyczaje w grodzie rycerskim, a ciekawe atrakcje pozwoliły dzieciom miło spędzić czas.

Z wizytą u lekarza

Realizując zadania z zakresu edukacji zdrowotnej uczniowie klas drugich przygotowali prezentację dotyczącą organizmu człowieka. Wykonane prace plastyczno-literackie zaprezentowali pani doktor Renacie Tomczyk w Gminnym Ośrodku Zdrowia. Dziękujemy za miłe przyjęcie i życzymy wytrwałości w służbie pacjenta.