Na lekcjach przyrody w klasach IV zrealizowany został projekt antynikotynowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie” - przygotowany przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Jego celem było zwiększenie wiedzy na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz zapobieganie lub opóźnianie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Na realizację projektu przewidzianych zostało sześć lekcji. Podczas zajęć zdalnych uczniowie przeprowadzili wywiad z rodzicami na temat palenia, dzielili się spostrzeżeniami, oglądali filmy edukacyjne, zapoznali się także ze szkodliwymi skutkami palenia papierosów
i kosztami, jakie one ze sobą niosą. Ćwiczyli również postawy asertywne. Na zakończenie uczestnicy zajęć wykonali plakaty zniechęcające do palenia.

Barbara Mocia