Program "Trzymaj formę"

"Trzymaj formę" to ogólnopolski program edukacyjny , którego organizatorami są Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności i Związek Pracodawców. Jego celem jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków żywieniowych wśród młodzieży szkolnej i ich rodziców poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

Program "Trzymaj formę" jest realizowany od ubiegłego roku szkolnego. Do programu zostali włączeni uczniowie klas piątych i szóstych. Uczniowie oraz ich rodzice otrzymali materiały i broszury informacyjne. Ponadto przeprowadzone zostały anonimowe ankiety na temat nawyków żywieniowych. Prowadzone były zajęcia lekcyjne z pielęgniarką szkolną na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie uczyli również siebie nawzajem, przygotowując ciekawe zajęcia z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych, współorganizując obchody "Dnia Zdrowia" połączonego ze sportowymi rywalizacjami oraz pomiarami własnego BMI, komponując jadłospisy zgodne z zasadami zbilansowanej diety oraz przygotowując zdrowe przekąski. Ponadto, w bieżącym roku szkolnym w ramach programu organizowane są "owocowe czwartki" oraz przerwy taneczno - sportowe.

www.trzymajforme.pl

Opracowała: mgr Katarzyna Juszczyszyn