Powołanie Komitetu Fundacji Sztandaru

11 września 2013r. został powołany Komitet Fundacji Sztandaru w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Gogolinie którego głównym zadaniem będzie zgromadzenie środków finansowych na nadanie szkole sztandaru: Burmistrz Gogolina pan Joachim Wojtala, Dyrektor szkoły Renata Kochanowska, nauczyciele szkoły p. A. Polywka, p. S. Szewczyk, p. K. Konopka, p. I. Bieńczak, p. B. Kulig, rodzice uczniów p. Maźniak, p. Pogodzik, p. Mager, p. Zwiech i p. Biela.

Sztandar szkoły będzie dla społeczności szkolnej symbolem Polski- Narodu- Małej Ojczyzny, którą stanowi szkoła i jej najbliższe środowisko. W sztandarze poprzez zawarte w nim elementy zamykają się dzieje szkoły, jej patrona i lokalnej społeczności jako cząstki nadrzędnego dobra; Ojczyzny-Polski, której symbolem jest Orzeł Biały wieńczący drzewce sztandaru. Uroczystość zaplanowana została na obchody 30- lecia szkoły w październiku 2016 roku.