O szkole

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Gogolinie, mieści się przy ulicy Strzeleckiej 39. Już z daleka widać jej wizytówkę – niebieską kopułę nowej sali gimnastycznej. Dzięki hali sportowej, nasi uczniowie mogą w pełni rozwijać swoje zainteresowania sportowe. Z takiej możliwości korzystają zarówno na lekcjach wf-u, jak i w czasie zajęć pozalekcyjnych, w szkolnym klubie sportowym.

Dumą napawa nas również nasz kącik regionalny. O historii regionu wiele możemy się dowiedzieć w bogato wyposażonej izbie tradycji. Prowadząca izbę regionalną, pani Iza Bieńczak, utworzyła tu zbiór wielu eksponatów muzealnych, będących niegdyś przedmiotami codziennego użytku Gogolinian. Obecnie zaadaptowano nową sale na tak ciekawe eksponaty. Organizuje również ciekawe wystawy oraz spotkania z ludźmi krzewiącymi tradycje śląskie wśród uczniów. Dzieci oraz nauczyciele niejednokrotnie mieli okazję zobaczyć tematyczne wystawy poświęcone historii naszej małej ojczyzny np. starej fotografii. A oto parę fotek z naszego kącika:

Jest nas 196 uczniów, w tym 95 dziewczyn i 101 chłopców. Uczymy się w 11 oddziałach. Nasza dyrekcja to dwie panie, mgr Renata Kochanowska oraz pani wicedyrektor mgr Aurelia Polywka. W naszej szkole pracuje wyszkolona kadra 21 nauczycieli.

Dzięki przestronnym klasopracowniom uczymy się w systemie jednozmianowym. Po lekcjach na maluchów czeka pięknie wyposażona świetlica. Uczniowie mają również możliwość zjedzenia ciepłego i smacznego obiadu.

Nasi podopieczni mogą także rozwijać swoje zainteresowania w różnorodnych kółkach przedmiotowych. Wszyscy chętni uczniowie mogą uczęszczać na zajęcia z muzyki, przyrody, matematyki, informatyki, j. polskiego, j. angielskiego i j. niemieckiego, zajęcia rozwijające zainteresowania czytelnicze, kółka teatralne oraz SKS.

Prowadzone są również zajęcia wyrównawcze, stanowiące istotną pomoc dla uczniów, mających kłopoty w nauce.

Nasi uczniowie korzystają również z pracowni komputerowej, wyposażonej w 10 stanowisk pracy oraz dostęp do Internetu. Mogą tutaj nie tylko uczyć się pracy z komputerem, ale także wyszukiwać potrzebnych informacji, przydatnych na innych lekcjach.

Efekty pracy uczniów, np. projekty poświęcone Unii Europejskiej czy też związane z tradycjami regionu, biorą udział w konkursach organizowanych poza szkołą, można je również oglądać na wystawach szkolnych i w bibliotece.

Uczniowie pracują też w szkolnym ogródku i na rabatach kwiatowych w ramach projektu – Nasza firma. Szkolne ogrody..

Zakończyliśmy realizację projektu: „Nowe Technologie Na Usługach Edukacji", dzięki któremu szkoła pozyskała wiele cennego sprzętu.

Szkoła jest pod patronatem organizacji UNICEF, bierze także udział w pracach Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom - http://www.pfpd.org/ .

Nasi uczniowie godnie reprezentują placówkę poza jej murami, zajmując czołowe miejsca w zawodach sportowych, konkursach pozaszkolnych, zarówno na szczeblu gminnym, powiatowym jak i w województwie.