W naszej szkole w ramach rządowego programu "Cyfrowej szkoły" nauczyciele wraz z uczniami wykorzystują otrzymany sprzęt ICT dla poszerzenia swojej wiedzy, uatrakcyjnienia zajęć, a także do wzbogacenia swoich umiejętności informatycznych. Dzięki tym doświadczeniom w gogolińskiej "Dwójce" powstały cztery projekty edukacyjne:

Zielona tablica, biała kreda to tradycyjne narzędzia każdego nauczyciela, które pomału stają się przeżytkiem w naszej szkole, dzięki tablicom interaktywnym, projektorom, laptopom. Zapraszamy do przejrzenia zdjęć, na których można dostrzec, jak nasi uczniowie przy pomocy sprzętu ICT uczą się m.in. zasad ruchu drogowego, wyrażeń algebraicznych, rozwiązują testy, krzyżówki, działania arytmetyczne.

opracowała: mgr Monika Popiel

"Kto ma serce pełne miłości - zawsze ma coś do dania." W dniu 10 czerwca 2013 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Gogolinie odbyła się impreza integracyjna z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej i uczniami Zespołu Szkół Specjalnych im. Juliana Tuwima w Krapkowicach.